Forum idzikowzjazd Strona Główna idzikowzjazd
zjazd w idzikowie
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Filmy
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum idzikowzjazd Strona Główna -> Offtop
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MadArab



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 72

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 22:56    Temat postu: Filmy Odpowiedz z cytatem

Jakie gatunki filmow preferujecie i ktore z obejrzanych filmow najbardziej wam sie podobaly.

Ostatnio ogladalem(wkoncu) Batmana - Dark Knight, z poczatku myslalem, ze film bedzie troche przereklamowany, ale po niecalych 3 godzinach stalo sie jasne, ze jest to najprawdopodobniej najlepszy film ostatniego roku. Dawno nie ogladalem czegos co zrobilo na mnie takie wrazenie, przede wszystkim na fanfary zasluguje naprawde genialny scenariusz. Ostatnio tak dobrze sie chyba bawilem przy "Mgle" S. Kinga i przy "I Am Legend".

Kolejny genialny film który ogladalem chyba 3 razy z rzędu to "Nieustraszony", wschodnie orientalne klimaty, genialny scenariusz i rezyseria, piekne walki i oczywiscie Jet Li.

http://www.snafu-comics.com/comics/030131_snafu.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 22:56    Temat postu:

Powrót do góry
Kivi



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 22

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli podobał ci się Dark Knight (jak i mi^^') to koniecznie obczaj The Prestige (Prestiż), tego samego reżysera.
Najwspanialszy film ever. Fabuła, klimat, kostiumy, gra aktorska, to charakterystyczne zwodzenie widza, jak w Batmanie... wszystko mi się w nim podobało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luna



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 29

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od skomplikowanych dramatów, przez komedie, fantasy, kryminały po dreszczowce i ciężkie horrory Razz Jedyne czego nie trawię to komedie romantyczne i romansidła same w sobie.
Najbardziej cenię filmy, które wprawiają mnie w zadumę - te które sprawiają, że automatycznie się wczuwam i zaczynam analizować zachowania bohaterów, sytuacje, czynniki z nimi związane. Mam tendencję do szukania w filmach drugiego dna, jakiejś symboliki.

Do swoich faworytów zaliczam ''Donnie Darko'', ''Inni'', ''Podaj Dalej'', , ''Wywiad z Wampirem'', ''Sleepy Hollow'', ''Ostatni Samuraj'', ''Gladiator'', ''Black Beauty''...i ''Król Lew'' ;d
Jakiś czas temu oglądaliśmy z Boberem ''Siedem dusz'' - świetny film, naprawdę wart polecenia. Przepłakałam koniec ;p

Jeśli chodzi o ''Prestiż'' to również uważam, że warto go zobaczyć. Zanim obejrzałam ten film spodziewałam się, że będzie podobny do ''Iluzjonisty''. Klimat faktycznie jest zbliżony, ale oba traktują zupełnie o czym innym... Fabuła jest naprawdę ciekawa, film doskonale ukazuje jak ślepa zacięta rywalizacja sprawia, że zacierają się wszelkie granice (''cel uświęca środki''?).

Co do wspomnianej ''Mgły'' Kinga, to końcówka mnie powaliła (wymamrotałam tylko ''ojapierdolę'' i mnie zatkało), zdecydowanie był to jeden z najsmutniejszych filmowych momentów ever... Oraz otwarte pytanie o sens Nadziei.
Jeśli zaś chodzi o Batmana to biję pokłony przed postacią Jokera i odtwórcą tak skomplikowanej roli (osobowość schizotypowa?).

Oj, chyba się rozpisałam... xD


Ostatnio zmieniony przez Luna dnia Czw Kwi 30, 2009 18:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MadArab



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 72

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komedie romantyczne i romansidla tez nie sa zle. Mam siostre wiec czasem z nia ogladam i powiem, ze milo wspominal takie filmy jak: "Szkoła Uczuć", "50 pierwszych randek" czy ostatnio "Yes Man" z z Jimem Carreyem, chociaz ten ostatni jest troche absurdalny. ; d A ogladal ktos "V Jak Vendetta" ? ; O

Btw, odnosnie "Mgły" i innych postapokaliptycznych wizji to naprawde bardzo polecam "I Am Legend" w orginalnej wersji jest nawet dodatkowe alternatywne zakonczenie.

Swoja droga kocham tez takie filmy jak "Gliniarz z Beverly Hills", "Godziny Szczytu" czy nawet "Evil Dead" z Ashem xd. A Jedne z gorszych filmow jakie ogladalem kiedykolwiek to "Babylon A.D." i "Z archiwum X - Chcę Wierzyć". Na chwile obecna gorszej tandety nie moge sobie przypomniec.

@up "podaj dalej" ogladalem bardzo dobry film. Z polskich dramatow bardzo polecam "Wszystko będzie dobrze", troche religijny ale Więckiewicz i jego postac zmietli wszystko. Ogladalem wsumie ten film trzy razy. ; P

http://www.snafu-comics.com/comics/060828_snafu.jpg
http://www.snafu-comics.com/comics/080728_snafu.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luna



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 29

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Remember, remember the Fifth of November... ;] Ekstra.
'' I am Legend'' oglądałam i gdyby pominąć motyw heroizmu 'bohaterskiego bohatera' to film jest naprawdę ciekawy Wink
Szczególnie zapadł mi w pamięć fragment, gdy Robert(?) i Sam oddzieleni są jedynie kurczącym się promieniem zachodzącego słońca od kilku rozwścieczonych głodnych ''psów'' i ich równie porażającego pana.

Z dramatów polecam rosyjskie, w tym ''Zwierciadło'' Tarkowskiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MadArab



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 72

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z genialnych filmow przypominam se jeszcze "12 małp" i ogolnie chyba wiekszosc filmow z Brucem W. jest genialnych. "piąty element", "szakal", itd. kiedys ogladalem nawet jakis western z nim w roli glownej, poprostu geniusz. Chociaz ostatnio w moim rankingu ulubionych zlych charow z filmow, Bruca Willisa w "szakalu" pobil Joker z ostatniego Batmana. ; P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kivi



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 22

PostWysłany: Sob Maj 02, 2009 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio też bardzo spodobała mi się ekranizacja "Lolity" Nabokova z '97. Dość wiernie oddaje książkę, więc musi być zajebista;p Luna, jeśli nie oglądałaś, a też lubisz patologie, to jest odpowiedni film:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luna



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 29

PostWysłany: Sob Maj 02, 2009 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktorka grająca tytułową lolitę jest nieco za stara - zbyt jasno i jednoznacznie widać tu kobiecą seksualność, która powinna być jedynie sugestywnie zaznaczona. Ale to tylko takie moje skromne zdanie.
Co do wspomnianych patologii... Dewiacja seksualna owszem. Ba, w dodatku obustronna ;p Poza tym coś w tym jest - niezły przykład wpływu układu rodzinnego na wychowanka(\ę w tym wypadku) ;P
_________________
- Why do you wear that stupid bunny suit?
- Why are you wearing that stupid man suit?


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kivi



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 22

PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie osobiście chyba nawet bardziej podoba się postać Humberta Humberta. Ale to w sumie bardziej przez książkę, bo przez film była nieco spłaszczona,czego chyba nie dało się uniknąć, bo w książce jedną z bardziej powalających rzeczy był sposób narracji. Przy okazji uwydatniała mnóstwo jego cech, które w filmie były tylko sugestią.
Btw, wiedziałaś że Nabokov przetłumaczył Alicję w Krainie Czarów na rosyjski i bardzo cenił tą książkę? Wygląda więc na to że pierwowzorem tego bohatera był Lewis Carroll(co przyznał w jakimś tam wywiadzie bodaj sam Nabokov), który również znajduje się na liście moich ulubionych pisarzy;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luna



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 29

PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kivi napisał:
Btw, wiedziałaś że Nabokov przetłumaczył Alicję w Krainie Czarów na rosyjski i bardzo cenił tą książkę? Wygląda więc na to że pierwowzorem tego bohatera był Lewis Carroll(co przyznał w jakimś tam wywiadzie bodaj sam Nabokov), który również znajduje się na liście moich ulubionych pisarzy;p


Nie interesuję się tym reżyserem, więc nie ;p

Co do L.Carrolla to (pomijając może drobne skłonności pedofilskie) jest mistrzem pod względem wplatania poważnej i niezbyt słodkiej symboliki w bajkowy świat dziecięcej wyobraźni - jestem miłośniczką sceny z herbatką oraz Marcowego Zająca i Szalonego Kapelusznika ;p
O przygodach Alicji czytałam już dosyć dawno, ale mam sentyment więc na pewno jeszcze do nich wrócę Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kivi



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 22

PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luna napisał:
Nie interesuję się tym reżyserem, więc nie ;p


reżyserem powiadasz hihi :p

Ja w Carrollu chyba jeszcze bardziej cenię jego specyficzną odmianę obłędu- niektóre fragmenty Alicji są tak niemożliwie bezsensowne, że nie jestem w stanie pojąć jak ktoś mógł na coś takiego wpaść (a pan ten wyznawał etykę purytańską, więc raczej napewno nie ćpał;p)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luna



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 29

PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten pan ćpać nie musiał, i tak momentami przypominał schizofrenika. Dodgson od Carrolla różnił się niemal tak skrajnie jak Jekyll od Hyde'a - duchowny matematyk o mocno konserwatywnych poglądach i bajkopisarz lubujący się w makabrze i wyjątkowo złośliwym humorze, w dodatku wyśmiewający ludzkie przywary i ośmieszający epokę? Pominę słabość do dzieci.

Cytat:
reżyserem powiadasz hihi :p

Jak wyżej - dowód na to, że najwyraźniej mam w szanownym nosie ^^
Mówią, że ignorancja jest cnotą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kivi



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 22

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luna napisał:
Ten pan ćpać nie musiał, i tak momentami przypominał schizofrenika. Dodgson od Carrolla różnił się niemal tak skrajnie jak Jekyll od Hyde'a - duchowny matematyk o mocno konserwatywnych poglądach i bajkopisarz lubujący się w makabrze i wyjątkowo złośliwym humorze, w dodatku wyśmiewający ludzkie przywary i ośmieszający epokę? Pominę słabość do dzieci.


Nie przesadzajmy z tą makabrą, acz zgodzę się że Carroll pokazywał w swoich bajkach pewne cechy nieco niezgodne z tymi, które sugerowałby jego życiorys. Chociaż... moim zdaniem nie podchodzi to pod choroby psychiczne. Może był po prostu bardzo inteligentym i kreatywnym człowiekiem, o nieskrępowanej poglądami wyobraźni. Ale tego się pewnie nie dowiemy, bo z nieznanych przyczyn jego dzienniki zostały spalone przez członków rodziny. Ot, kolejny element składający się na aurę tajemnicy otaczającą tę postać^^
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Czerstwik



Dołączył: 28 Lis 2019
Posty: 151

PostWysłany: Pon Lip 20, 2020 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, polecicie jakieś nowe ciekawe filmy? W domu szykuje mi się przeprowadzka do Wieliczki i szukam czegoś do zabicia czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nomwert



Dołączył: 23 Lip 2020
Posty: 3

PostWysłany: Czw Lip 23, 2020 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o filmy to ja oglądam tylko to co na netflixie
_________________
szkoła lotnicza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Lip 23, 2020 20:11    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum idzikowzjazd Strona Główna -> Offtop Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

idzikowzjazd  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group