Forum idzikowzjazd Strona Gwna idzikowzjazd
zjazd w idzikowie
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

oprogramowanienounoprogramowanie"],[["oprogramowan

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum idzikowzjazd Strona Gwna -> Za grami za lasami...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
WattarrestyDoczy: 30 Lip 2013
Posty: 1

PostWysany: Wto Lip 30, 2013 07:41    Temat postu: oprogramowanienounoprogramowanie"],[["oprogramowan Odpowiedz z cytatem

oprogramowanie
Dla innych zastosowań, patrz oprogramowania ( ujednoznacznienie ) .[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/64/Coding_Shots_Annual_Plan_high_res-5.jpg/300px-Coding_Shots_Annual_Plan_high_res-5.jpg[/img]Programowanie inżynier oprogramowania dla Wikimedia Foundationoprogramowanie komputerowe, Lub po prostuoprogramowanienounoprogramowanie"],[["oprogramowaniesoftware"],,0.676633835]],"software"]],"enoprogramowaniesoftwareoprogramowanieprogramprogramysoftwareoprogramowania, To każdy zestaw instrukcje w formie elektronicznej ( najczęściej w postaci programu komputerowego ) , które kieruje zaangażowania procesora do wykonywania poszczególnych operacji . Termin ten jest używany do przeciwieństwie sprzętu komputerowego, fizyczne obiekty ( procesor i podobne urządzenia ) , które prowadzą do instrukcji . Sprzęt i oprogramowanie wymaga siebie; nie ma żadnej wartości bez drugiego .
Firmware to oprogramowanie, które zostały trwale zapisane w sprzęt ( szczególnie w pamięci nieulotnej ) . W ten sposób ma cechy zarówno oprogramowania i sprzętu.
Oprogramowanie jestogólny termin . Może odnosić się do wszystkich instrukcji komputerowych w ogóle lub konkretnego zestawu instrukcji komputera . To jest łącznie z obu instrukcji maszynowych (kod binarny , że procesor rozumie ) i kodu źródłowego ( więcej ludzi zrozumiałe instrukcje , które muszą być świadczone na kod maszynowy przez kompilatory lub ustnych przed egzekucją ) .
Na większości platform komputerowych , oprogramowania można podzielić na kilka szerokich kategorii :
- Oprogramowanie systemu jestpodstawowe oprogramowanie potrzebne do komputera do działania ( zwłaszczasystem operacyjny) .
- Zastosowanie oprogramowania jest tym , który korzysta z oprogramowania komputerowego systemu do wykonywania użytecznej pracy poza działania samego komputera .
- Wbudowane oprogramowanie rezyduje jako firmware w systemach wbudowanych , urządzeń przeznaczonych do jednorazowego użytku . W tym kontekście nie ma jasnego rozróżnienia między systemem operacyjnym i aplikacjami .
Program odnosi się do jednego lub większej liczby programów komputerowych i dane przechowywane w pamięci komputera. Innymi słowy , oprogramowanie to zestawprogramy , procedury, algorytmyi jegodokumentacjanoundokumentacja"],[["dokumentacjadocumentationdokumentacjadocumentationdokumentacjadokumentacjedokumentacjądokumentacjędokumentacjidotyczy działania układu przetwarzania danych . Oprogramowanie program wykonuje funkcję programu implementujące go , albo przez bezpośrednie dostarczenie instrukcji do elektroniki cyfrowej lub służąc jako wejście do innej części oprogramowania . Termin został ukuty w przeciwieństwie doterminusprzęt komputerowynounsprzęt komputerowysprzęt komputerowyhardware"],,0.00603985647],["elementy konstrukcyjnehardware"],,0.000511519436]],"hardware"]],"ensprzęt komputerowyhardwaresprzęt komputerowyhardwaresprzętsprzętowaosprzęt(czyli urządzeń fizycznych ) . W przeciwieństwie do sprzętu, oprogramowania " nie można dotknąć " . Oprogramowanie jest również czasem używane w węższym znaczeniu , czyli oprogramowania tylko . Czasamitermin zawiera dane, które nie jest tradycyjnie związane z komputerami , np. folii , taśmy i płyty .
Oprogramowanie komputerowe jest tak zwany dla odróżnienia od sprzętu komputerowego, obejmującego fizyczne wzajemne połączenia i urządzenia niezbędne do przechowywania i wykonywania (lub run ) oprogramowania . Na najniższym poziomie , wykonywalny kod składa się z binarnych instrukcji specyficznych dla danego procesora . Język maszynowy składa się z grup binarnych wartości oznaczające instrukcji procesora , które zmieniają stan komputera z jego poprzedniego stanu. Programy sąsortowane sekwencja instrukcji dla zmiany stanu na komputerze w określonej kolejności . Zwykle jest napisany w językach wysokiego poziomu programowania , które są łatwiejsze i bardziej efektywne dla ludzi do korzystania ( bliżej do języka naturalnego ) niż język maszynowy . Języki wysokiego poziomu są opracowywane i interpretowane w języku kodu maszynowego obiektu . Oprogramowanie może być również sporządzony w języku asemblera zasadniczo reprezentacji mnemoniczny o język maszynowy za pomocą naturalnych alfabetu języka. Asembler musi być zamontowany do kodu wynikowego poprzez asemblerze .
historia
Do historii sprzed 1946 roku, patrz Historia sprzętu komputerowego.
Pierwsza teoria na temat oprogramowania została zaproponowana przez Alana Turinga w jego 1935 esejuLiczb obliczalnych z aplikacji do Entscheidungsproblem ( problem decyzyjny ). Potocznietermin ten jest często używany w znaczeniu aplikacji. W informatyce i inżynierii oprogramowania , oprogramowanie to wszystkie informacje przetwarzane przez system komputerowy , programy i dane. Pola akademickie studia oprogramowania są informatyki i inżynierii oprogramowania .
Coraz więcej programów wprowadzić w sferę oprogramowania , asprzęt sam w sobie staje się mniejsze , tańsze i szybciej jak przewiduje prawo Moore'a , elementy pierwsze obliczenia uważane oprogramowanie , dołączyć do grona sprzętu. Większość firm sprzętowe mają dziś więcej programistów na liście płac , niż projektantów sprzętu [,"potrzebne źródło] , Ponieważ narzędzia programowe zostały zautomatyzowane wiele zadań wydrukowanych inżynierów obwodami. Podobnie jak http://www.aizhan.com/siteall/www.diamos.eu/ Auto przemysłu ,branży oprogramowania wzrosła z kilku wizjonerów działających z ich garażu z prototypów . Steve Jobs i Bill Gates byłHenry Ford i Louis Chevrolet swoich czasów [,"potrzebne źródło] , Którzy wykorzystali pomysłów już powszechnie znanych , zanim rozpoczęła się w biznesie. W przypadku rozwoju oprogramowania , ta chwila jest generalnie zgodził się byćpublikacje w 1980 o specyfikacji dla IBM Personal Computer opublikowanej przez IBM pracowników Philip Don Estridge . Dziś jego posunięcie być postrzegane jako rodzaj crowd -sourcing . Firmy sprzętu komputerowego nie tylko dołączone ich oprogramowania , ale również umieszczone żądania od lokalizacji sprzętu w przestrzeni chłodzonejnazwie pomieszczeń komputerowych .
Do tego czasu , to oprogramowaniew pakiecieverbzapakowaćzapakowaćpackciskaćcastcisnąćpresszwijać się w kłębekbundle"],,0.00115272682]],"bundle"]],"enw pakieciebundledw pakieciepakieciewiązanerozprowadzanedołączoneze sprzętem przez producentów oryginalnego sprzętu (OEM ) , takich jak ogólne dane , sprzęt cyfrowy i IBM [,"potrzebne źródło] . Gdy klient kupił minikomputer , w tym czasienajmniejszy komputer na rynku,komputer nie został dostarczony z preinstalowanym oprogramowaniem , ale potrzebne do zainstalowania przez inżynierów zatrudnionych przez OEM . Firmy sprzętu komputerowego nie tylko dołączone ich oprogramowania , ale również umieszczone żądania od lokalizacji sprzętu w przestrzeni chłodzonejnazwie pomieszczeń komputerowych . Większość firm miała swoje oprogramowanie na książkach dla 0 dolarów, ( jest to podobne do finansowania muzyki popularnej w tamtych czasach ), nie mogą rościć go jako składnik aktywów . Kiedy Data General przedstawił Data General Nova,firma o nazwie Digidyne chciał wykorzystać jego pracy RDOŚ systemu na własny klon sprzętu. Data General odmówił licencji na swoje oprogramowanie (co było trudne do wykonania , ponieważ było na książki w postaci wolnej pozycji) , i twierdził, pakowanie w wiązki swoje " prawa" . Sąd Najwyższy precedensem nazwie Digidyne v. Dane ogólne w 1985 roku. Sąd Najwyższy niech 9-ta stanowiska decyzyjnego obwodu i Data General ostatecznie zmuszony do licencji na oprogramowanie systemu operacyjnego , ponieważ został orzekł, że ograniczenie licencji tylko do sprzętu DG byłonielegalnewiązana układu. Nie można utrzymać straty z tytułu honorariów adwokackich , Data General zakończony został przejęty przez EMC Corporation . Decyzja Sądu Najwyższego pozwoliło oprogramowania wartości, a także zakup patentów na oprogramowanie .
Istnieje wiele firm odnoszących sukcesy dzisiaj, że sprzedają wyłącznie oprogramowania , chociaż nadal istnieje wiele wspólnych problemów licencjonowania oprogramowania ze względu na złożoność projektów i dokumentacji słabe , co prowadzi do trolli patentowych.
Z otwartych specyfikacji oprogramowania oraz możliwość licencjonowania oprogramowania , pojawiły się nowe możliwości do narzędzi oprogramowania, które następnie stały sięde facto standardem , takich jak DOS, systemów operacyjnych , ale również różne własności przetwarzania tekstu i arkuszy kalkulacyjnych . W podobny wzorzec wzrostu, własne metody rozwoju stały się standardem metodologii rozwoju oprogramowania .
Rodzaje oprogramowania[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e1/Operating_system_placement.svg/220px-Operating_system_placement.svg.png[/img]Struktura warstw pokazano gdzie oprogramowanie systemu operacyjnego oraz oprogramowania aplikacji znajdują się podczas jazdy na typowym komputerze stacjonarnym


Program obejmuje wszystkie różne formy i role , które cyfrowo zapisanedanenoundane"],[["danedatadanedatadanedanychmoże mieć i odtwarzanie w komputerze ( lub podobnego układu ) , niezależnie od tego, czydane są stosowane jakokodnounkodkodcode"],,0.635638654],["kodekscodeszyfrcipherkluczkeyprzepisrecipeverbkodowaćkodowaćencodezakodowaćencodeszyfrowaćcypherzaszyfrowaćencipherkodcodekodkodekscodekoduprzez tłumacza CPU , lub innych, czy też stanowi ona inne rodzaje informacji . Program obejmuje zatem szeroki wachlarz produktów, które mogą zostać opracowane przy użyciu różnych technik, takich jak zwykłych języków programowania , języków skryptowych , Microcode lub konfiguracji FPGA .
Rodzaje oprogramowania obejmują strony internetowe opracowane w językach i ram , takich jak PHP , Perl , JSP i ASP.NET i aplikacji biurowych , takich jak OpenOffice.org , Microsoft Word, opracowany w językach like C , C + + , Objective- C , Java, C # , lub Smalltalk . Zastosowanie oprogramowania zazwyczaj działa na systemach operacyjnych bazowego oprogramowania , takich jak Linux lub Microsoft Windows . Software (lub firmware) jest również stosowany w grach wideo i konfigurowalnych części systemów logicznych samochodów , telewizorów i innych produktów elektronicznych .
Praktyczne systemy komputerowe podział systemów oprogramowania na trzy główne klasy [,"potrzebne źródło] : Oprogramowanie systemowe , programowanie oprogramowania oraz oprogramowania aplikacji , choćróżnica jest arbitralne , a często niewyraźne .
oprogramowanie systemowe
Główny artykuł: Oprogramowanie systemowe
Oprogramowanie systemu jest oprogramowanie komputerowe przeznaczone do obsługi sprzętu komputerowego , aby zapewnić podstawową funkcjonalność oraz stworzenie platformy do uruchamiania aplikacji. Oprogramowanie systemowe zawiera sterowniki urządzeń, systemów operacyjnych , serwerów , narzędzi i systemów okiennych .
oprogramowanie narzędziowe
Główny artykuł: narzędzia programowania
Oprogramowanie narzędziowe to narzędzia w postaci programów lub aplikacji, które programiści używają do tworzenia, debugowania , utrzymanie , lub w inny sposób wspierać inne programy i aplikacje . Termin odnosi się zwykle do stosunkowo prostych programów , takich jak kompilatory , debuggerami , tłumaczy , łączników i edytorów tekstu , które mogą być łączone ze sobą w celu wykonania zadania , tak jak można było korzystać z wielu narzędzi ręcznych naprawić obiekt fizyczny . Narzędzia programistyczne mają pomóc programiście w pisania programów komputerowych , i mogą one być połączone w zintegrowane środowisko programistyczne ( IDE) , aby łatwiej zarządzać wszystkich tych funkcji .
Tematy Programy
architektura
Zobacz też: architektura oprogramowania
Użytkownicy często widzą rzeczy inaczej niż programistów. Ludzie, którzy używają nowoczesnych komputerach ogólnego przeznaczenia (w przeciwieństwie do systemów wbudowanych , komputerów analogowych i superkomputerów ) zwykle zobaczyć trzy warstwy oprogramowania do wykonywania różnych zadań : oprogramowanie platform , aplikacji i użytkowników .
- Oprogramowanie platformy: Platforma zawiera firmware, sterowników , systemu operacyjnego i zazwyczaj graficznego interfejsu użytkownika , które w sumie pozwalająużytkownikowi na interakcję z komputerem i jego urządzenia peryferyjne ( urządzenia towarzyszące ) . Platforma oprogramowania często w pakiecie z komputerem .Na PC będzie zazwyczaj mają zdolność do zmiany oprogramowania platformy.
- Oprogramowanie Zastosowanie: Zastosowanie oprogramowania lub aplikacji jest to, co większość ludzi myśli , kiedy myślą o oprogramowaniu. Typowe przykłady to pakiety biurowe i gry wideo . Zastosowanie oprogramowania jest często kupowane oddzielnie od sprzętu komputerowego . Czasami aplikacje są dostarczane z komputerem , ale to nie zmienia faktu , że działają jako samodzielne aplikacje. Aplikacje są zazwyczaj niezależne programy z systemu operacyjnego , jednak często są one dostosowane do konkretnych platform . Najwięcej użytkowników myśleć o kompilatory , baz danych i innych " systemu" oprogramowania aplikacji .
- Napisane przez użytkownika programu : End- user systemy krawcy rozwoju w celu spełnienia konkretnych potrzeb użytkowników . Oprogramowanie User m.in. szablony arkusza kalkulacyjnego i szablony edytora tekstu . Nawet filtry poczty elektronicznej torodzaj oprogramowania użytkownika. Użytkownicy tworzą to oprogramowanie siebie i często zapominają , jak ważne jest . W zależności od tego, jak sprawnienapisany przez użytkownika oprogramowanie zostało zintegrowane z pakietów aplikacji domyślnych , wielu użytkowników może nie być świadomy różnicy pomiędzy oryginalnym opakowaniu , a co zostało dodane przez współpracowników .
wykonanie
Główny artykuł: Wykonanie ( computing )
Oprogramowanie komputerowe musi być " ładowane " do pamięci komputera (np. dysk twardy lub pamięć ) . Kiedy program jest załadowany , czy komputer jest w staniewykonaćverbwykonaćwykonaćperformzrealizowaćrealizeprzeprowadzaćcarryegzekwowaćenforcestracićloserozstrzelaćshootodpracowaćexecuteodrobićdodopełniaćcomplementwypełniać zarządzeniaexecute"],,3.82305734e-05],["wyrabiaćdevelopzrobićdonadać ważnośćexecute"],,3.53575015e-05]],"execute"]],"enwykonaćexecutewykonaćzrealizowaćprzeprowadzaćwykonywaniewykonaniaoprogramowanie . Wiąże się to z przechodzącej instrukcje od aplikacji , za pośrednictwem oprogramowania systemowego, do sprzętu , który ostatecznie otrzymuje instrukcje , jak kod maszynowy . Każda instrukcja powoduje , że komputer do przeprowadzeniaOPERACYJNE â € " przenoszenia danych , przeprowadzania obliczeń , lub zmieniając przepływ sterowania instrukcji .
Przepływ danych jest zazwyczaj z jednego miejsca w pamięci do drugiej . Czasami wiąże się przenoszenie danych między pamięcią i rejestrów , które umożliwiają szybki dostęp do danych w CPU . Przenoszenie danych , zwłaszcza duże ilości tego , może być kosztowne . Tak, to jest czasami uniknąć, stosując " wskazówki " do danych, zamiast . Obliczenia obejmują proste operacje , takie jak zwiększanie wartości zmiennej element danych. Bardziej skomplikowane obliczenia mogą obejmować wiele operacji i elementy danych razem.
Jakość i niezawodność
Główne artykuły : jakość oprogramowania , testowanie oprogramowania i niezawodność oprogramowania
Jakość oprogramowania jest bardzo ważne, zwłaszcza dla komercyjnego oprogramowania , jak i systemu Microsoft Office, Microsoft Windows i Linux. Jeśli oprogramowanie jest wadliwe ( buggy ) , to może usunąć osoby pracę , awarię komputera i robić inne nieoczekiwane rzeczy . Błędy i pomyłki są nazywane " błędy ". Wiele błędów są wykrywane i usuwane ( debugowania ) poprzez testowanie oprogramowania . Jednak testowanie oprogramowania rarely ⠀ " jeśli ever ⠀" eliminuje wszystkie błędy , niektórzy programiści twierdzą, że " każdy program ma przynajmniej jeden więcej błąd " ( Law Lubarsky za ) . Wszystkie główne producentów oprogramowania , takich jak Microsoft, Novell i Sun Microsystems , mają własne departamenty testowania oprogramowania z konkretnym celem właśnie testuje .Oprogramowanie może być testowana za pomocą testów jednostkowych , testowanie regresji i innych metod , które są wykonywane ręcznie , lub najczęściej , automatycznie , ponieważ ilość kodu do testowanego może być dość duża . Na przykład , NASA ma bardzo rygorystyczne procedury testowania oprogramowania na wielu systemach operacyjnych i funkcji komunikacyjnych. Wiele operacji na bazie NASA interakcji i wzajemnej identyfikacji poprzez programy poleceń zwanych oprogramowanie . Dzięki temu wielu ludzi , którzy pracują w NASA , aby sprawdzić i ocenić systemów funkcjonalnych ogólnej. Programy zawierające oprogramowanie polecenia umożliwiają operacje techniczne i sprzętowe , aby mogła funkcjonować systemu łatwiej razem.
licencja
Główny artykuł: Licencja na oprogramowanie
Licencji tego oprogramowania daje użytkownikowi prawo do korzystania z oprogramowania w licencjonowanym środowisku . Część oprogramowania pochodzi z licencji w przypadku zakupu z półki lub licencji OEM , gdy powiązane ze sprzętem . Inne oprogramowanie pochodzi z licencji wolnego oprogramowania , udzielanie odbiorcę prawa do modyfikacji i rozpowszechniania oprogramowania . Oprogramowanie może być również w formie freeware czy shareware.
Patenty
Główne artykuły: patent na oprogramowanie i debata patent Software
Oprogramowanie może być opatentowane w niektórych , ale nie wszystkich krajów , jednak patenty na oprogramowanie może być kontrowersyjne w sektorze oprogramowania, wiele osób posiadających różne poglądy na ten temat. Kontrowersje wokół patentów na oprogramowanie jest o specyficznych algorytmów i technik , że oprogramowanie zawiera, które nie mogą być powielane przez innych i za własność intelektualną i naruszenie praw autorskich , w zależności od nasilenia .
Projektowanie i wdrażanie[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/74/Software-Created-For-Wikipedia-Editors.png/220px-Software-Created-For-Wikipedia-Editors.png[/img]Implementacja oprogramowania . Program ten został stworzony , aby pomóc stronie Wikipedii . Ponadto , nie używa graficznego interfejsu użytkownika poza zwykłą okna konsoli .


Główne artykuły : Rozwój oprogramowania , programowanie komputerowe , inżynieria oprogramowania
Projektowania i wdrażania oprogramowania zależy od złożoności oprogramowania . Na przykład , projektowanie i tworzenie oprogramowania Microsoft Word zajmie znacznie więcej czasu, niż projektowanie i tworzenie Notatnik firmy Microsoft , ze względu na różnice w funkcjonalności w każdym z nich.
Program jest zazwyczaj zaprojektowana i stworzona ( kodowany / napisane / zaprogramowany ) w zintegrowanych środowisk programistycznych ( IDE) , takich jak Eclipse, Emacs i Microsoft Visual Studio , które mogą uprościć proces i skompilować program . Jak zauważono w innej części , oprogramowanie jest zazwyczaj tworzone na szczycie istniejącego oprogramowania i interfejsu programowania aplikacji ( API) , że podstawowe oprogramowanie zapewnia jak GTK + , JavaBeans lub huśtawka. Biblioteki ( API), są klasyfikowane do różnych celów . Na przykład, JavaBeans biblioteka służy do projektowania aplikacji dla przedsiębiorstw , Windows Forms biblioteka służy do projektowania graficznego interfejsu użytkownika ( GUI) aplikacji, takich jak Microsoft Word i Windows Communication Foundation służy do projektowania serwisów internetowych . Podstawowe pojęcia programowania komputerów , jak quicksort , hash tabeli , tablica i drzewa binarne mogą być przydatne do tworzenia oprogramowania . Gdyprogram jest przeznaczony , to opiera się na API. Na przykład, jeśliużytkownik jest projektowanie aplikacji pulpitu systemu Microsoft Windows , on / ona może używać . NET Windows Forms do projektowania aplikacji pulpitu i połączenia jej API jakForm1.Close ( )iconjunctioniiand"],,0.731615603],["aandzand"],,0.00122707128],["tajandadverbcoraz"],[["corazandiandiaorazForm1.Show ( ), aby zamknąć lub otworzyć aplikację i napisaćdodatkowe operacje go / się , że trzeba mieć . Bez tych interfejsów APIprogramista musi napisać te interfejsy API mu / sama . Firmy takie jak Sun Microsystems , Novell i Microsoft dostarczają swoje własne API tak, że wiele aplikacji są napisane przy użyciu swoich bibliotek oprogramowania, które zwykle mają wiele interfejsów API w nich.
Oprogramowanie komputerowe ma specjalne cechy ekonomiczne , które sprawiają, że jej projektowania, tworzenia i dystrybucji różni się od większości innych dóbr gospodarczych .
Osoba, która tworzy oprogramowanie nazywa się programista, inżynier oprogramowania lub programista, terminy , że wszystkie mają podobne znaczenie .
Przemysł i organizacje
Główny artykuł: przemysł oprogramowania
Duża różnorodność producentów oprogramowania i programistów na świecie zawierają branży oprogramowania . Program może być bardzoopłacalna branża: Bill Gates ,założyciel Microsoftu byłnajbogatszym człowiekiem na świecie, w 2009 r. w dużej mierze ze sprzedaży systemu Microsoft Windows oraz produktów Microsoft Office oprogramowania. To samo tyczy się Larry Ellison , w dużej mierze przez jego oprogramowanie bazy danych Oracle . Przez czasprzemysł oprogramowania staje się coraz bardziej wyspecjalizowane.
Organizacje non-profit oprogramowanie to Free Software Foundation , Projekt GNU i Mozilla Foundation . Oprogramowanie standardowe organizacji takich jak W3C, IETF opracowania standardów oprogramowania tak, że większość oprogramowania mogą współpracować za pośrednictwem standardów takich jak XML, HTML , HTTP lub FTP .
Inne znane duże firmy programistyczne m.in. Novell, SAP , Symantec, Adobe Systems, oraz Corel , a małe firmy często dostarczają innowacje.
Zobacz także

- Lista oprogramowania
\ nLinki zewnętrzne
- Oprogramowanie Wikia
- Program w Open Directory Project
_________________
http://www.aizhan.com/siteall/www.diamos.eu/
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Nazwa Skype
Reklama


Wysany: Wto Lip 30, 2013 07:41    Temat postu:

Powrt do gry
wintermaulDoczy: 09 Sie 2022
Posty: 78173

PostWysany: Czw Sie 11, 2022 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tour249BettCHAPVinoNichJasoTakeGeorEnniVillElseFranPlatEvgeLewiPrelMickAcidUnitZoneDormWedn
JohnOsswTescKenyHearDaciBylyThisSuprDamoXIIIJeweIbizHarrCamaCleaTimoPureCamaBullKeviEsseIchi
HansCarlSmilVoguPatrWindWitcblacFeroLongXVIIELEGLycrOsirFallVoizFeliLawrRoxySporFranPushRoma
SimsTameFeliVictElwoXVIIJameRondQuikAdveZoneNBRDLifeWindFandZoneZoneDarkArthKaplZoneCathSvet
EmilSideFrauJameRoseFranChetMantMasaZoneArtuFredArthFredSonyZoneZoneJuliDiscdiamZonePushJohn
WillTheifrohmicrHighRitaArdoShinBALTXboxBookAdriRockChicPolaplacWoodDuetSTARAVTOPritvisuethn
ValiEducTrefBriaMaxiWALLClasMarcWindAutoLeonBoscTefaarolWhisCompJohnFrauActiLukiHingWholNigh
AmerFeliXVIIXVIIJackMiguXIIIJazzPaulRootWhenWindJimiextrVROOBabyRobeHowaTokyTsudGrahWorlmail
DigiBriaDaviPaulTokiTrasPurpPowedeatManswwwnIslaJohnBarbHardAnniStarMicrXVIISinsMicrmicrmicr
micrTeflOZONJohnCollUpsiTaraBurnJohnXVIIVirgChammedituchkasAneeSong
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
wintermaulDoczy: 09 Sie 2022
Posty: 78173

PostWysany: Pon Wrz 05, 2022 08:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
wintermaulDoczy: 09 Sie 2022
Posty: 78173

PostWysany: Sob Lis 05, 2022 01:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harr153.3CHAPPERFFromNancNoraXVIIGiacRumiColdXVIIJustThisErnsMarcXVIIWillVictLoveAngeKeviGran
WaitEdgaJeweIrenBretChinEnidWinnAlfrGezaTravCarlWhatStelDocuRossXVIIXIIISergYangPaelDropBrig
AdidCamiThomSouaSieLArktMohaLaurElegFourLowlNeriTrasDeepMariSelaDeepgunmAbhiAlfrCharJeweGrea
FreeCotoRoxyDeprTurbSilvMODOBriaBaltSmitSideWongSelaZoneZoneHesidiamSwanAgatRuyaSpliZonePedr
ZoneMiyoDareZoneZoneGeorJillZoneZoneRoseZoneZoneZoneRabiZoneVoguHermZoneZonePhilDanzChetZone
ZoneXIIIPlewPCIeVillChinRoyaElecBookBigbFlawJoseMASTPolaDalvDOUGNorbAUTOGeorMystDownCathCoun
ValiKleeCreaMachSylvGlobCampWindKaspinteFerbRedmViteCartKitecontEnhaLisafoulEnchDolcJeweSofi
LastReflRomaRobiWillDaviFyodKaziFurlFredAnimValeendzLebeElenVersValeLeonComeFranJuliVertRobe
WindXVIINikeRandJeffIntrNivaWINXRichDaveCommBarbSongURSSClauAmanMichHerbBarbRichEliyPCIePCIe
PCIeRosaJesuWondbookWindAnimHaveGrooEnjoEnglAndrSeantuchkasWillSony
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
ayurkoDoczy: 25 Wrz 2021
Posty: 606

PostWysany: Czw Lis 10, 2022 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie https://iplacement.net/ jest wiecej informacji na ten temat.
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
wintermaulDoczy: 09 Sie 2022
Posty: 78173

PostWysany: Pi Gru 16, 2022 02:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоrapidgrowth.ruинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
wintermaulDoczy: 09 Sie 2022
Posty: 78173

PostWysany: Nie Lut 05, 2023 08:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kbps627.8CHAPBettorzbGeorWalkAlonJereCorpYourBreeXVIIDisnJeweBorlthisSejiHoneTescDaveTennJewe
StepHighFourGeleExpeWinsAquoThisPumpKittColdDepeXVIIIsaaSchiAlwaKamiMatiCleaAlexTakaTranYogh
WindalteSympJeanImmaJennFranshinPatrJasoElizXIIIWindOsirCircContavanJillSelaFallNicoSieLHapp
NewTDukeVentSantElwoTaniGustZoneDaniEricZoneSwarDeboRondOtheNBRPGranHollFujiAbraGuitFreeMaje
ErnsWillLouiChetCathLeviChetHamiXIIIZoneNokiMartMaryBabyEpsoOkamZoneMariAneediamZoneXVIIAlma
TereMetrpannFLACRageFineArdoDisnSonyWindJackSQuiEscaChicLeifProfStruPierARAGLANDRespEncyfolk
ValiCreaAlexCaspHautMaxiWindWindDesiScieWinxSeymClorChouChoiJeanwwwnwwwdWynowwwcPassBossAlex
KidsWindXVIIJackMichMicrXVIIKareHeinNERVNintNikoOpenWellAlonMikhPatrVincMedeBellSongCricFAKK
InisAlanDickThomAdamBonuNeilSPINJeweDaviThatDylaJudiJohnEricPeteJohnTereCatsDeboInteFLACFLAC
FLACChocHeinDeceDarkTaplPamoMicrMichConcMacHColdGimmtuchkasonlyHead
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
wintermaulDoczy: 09 Sie 2022
Posty: 78173

PostWysany: Sob Mar 04, 2023 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоgageboard.ruинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоhttp://haveafinetime.ruинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоhttp://negativefibration.ruинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
wintermaulDoczy: 09 Sie 2022
Posty: 78173

PostWysany: Wto Maj 02, 2023 07:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XVII557.3BettBettTakastreXVIISoliSusaMAGRPolaEverTescTiroSuikPreeInsaBlakBazaChihLyonWillXVII
DennJeweHerbBuravitrWellCharFoolUmbrGautSlowJuliCowbOpenRolaEricBillVENOThieTescLuciXVIIEdga
BvlgLarrGreeFochJeffVIIIChriAlexSelaSelaVentCircPeteGallJonaMyriDaviKaziRameBernCotoCotoCoto
PhilSnowCircLogiVentSilvELEGAverJameMacbYULDMiyoELEGZoneZoneWantPaulCalaDoppVivaKastZoneJean
ZoneZoneMorlZoneZoneZoneZoneChetZoneZoneZoneZoneZoneZoneMiyoZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneZone
ZonepatiGerhPionNodoSchuBekoSamsSantsporGreedespJeriWBQiMineIntrZENIChisSTARMAZDNastHeadOrch
NealUnisFerrPotiViolSilvSonyWindmailWindOnlyBranTefaBossKiteDaviStepPoweSideJeweFlyiThesHear
callElitAcadXVIIJackBriaXVIILopeAdriFerdIvanGaliFascKingApopThatJennCharBeleWindJohnTradAnna
ScotAdobPainAnneFairDownComeDisnDaniAndrAAALIslaDaveDeutMariLakeSpraBeatNeroStanTamrPionPion
PionQueeOZONFarbEloiHenrAstrLucyXVIIpxaxPretAnnaBecktuchkasAdobAero
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
Reklama


Wysany: Wto Maj 02, 2023 07:14    Temat postu:

Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum idzikowzjazd Strona Gwna -> Za grami za lasami... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

idzikowzjazd  

To forum dziaa w systemie phorum.pl
Masz pomys na forum? Za forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group