Forum idzikowzjazd Strona Gwna idzikowzjazd
zjazd w idzikowie
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

trupnounzwłokizwłokicorpsetrupcorpsecia&am

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum idzikowzjazd Strona Gwna -> Za grami za lasami...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
MigreemesDoczy: 31 Lip 2013
Posty: 1

PostWysany: Sro Lip 31, 2013 07:36    Temat postu: trupnounzwłokizwłokicorpsetrupcorpsecia&am Odpowiedz z cytatem

trup
Dla innych zastosowań, patrz Cadaver ( ujednoznacznienie ) .
" Corpse " przekierowuje tutaj . Dla innych zastosowań, patrz Corpse ( ujednoznacznienie ) .
" Trup " przekierowuje tutaj . W 2002 filmie zobaczyć martwe ciało ( film) .[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c6/Buchenwald_Corpses_07511.jpg/220px-Buchenwald_Corpses_07511.jpg[/img]Amerykańscy żołnierze zobaczyć stos zwłok znalezionych za krematorium w nowo wyzwolonego obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie , 14 kwietnia 1945


trupnounzwłokizwłokicorpsetrupcorpsetruposzcorpse"],,0.00396103458],["padlinacarrionumrzykcorpsetrupcorpsetrupzwłokitruposzciałotrupem, ZwanytrupnounzwłokizwłokicorpsetrupcorpseciałobodytrupcadavertrupzwłokiNieboszczykzwłokcadaverw medycznych i prawnych, literackiej lub użytkowania , jeżeli są przeznaczone do rozbioru , jestmartwe ludzkie ciało .
Human zaniku
Główny artykuł: Human rozkładu[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/19/Victim_of_Indians_-_NARA_-_517708.jpg/220px-Victim_of_Indians_-_NARA_-_517708.jpg[/img]Okaleczone zwłoki żołnierza amerykańskiego , 7th Cavalry , 1867


Obserwacja różnych etapach rozkładu może pomóc w określeniu , jak długociało było martwe.
\ n
Pierwszym etapem jest autoliza , powszechnie znanego jako samodzielnego trawienia , w którym komórki organizmu są niszczone przez działanie własnych enzymów trawiennych . Jednakże , enzymy te są uwalniane do komórek z powodu zaprzestania aktywnych procesów w komórkach , nie jako aktywny proces . Innymi słowy , chociaż autolizyprzypomina aktywny proces trawienia składników pokarmowych przez żywe komórki , martwe komórki nie są aktywne trawienie się od często osiągając w literaturze popularnej , jak i synonimself- trawieniez autolizy zdaje się sugerować . W wyniku autolizy , płyn jest utworzona , że dostaje się między warstwy skóry i sprawia, że ​​skóra łuszczenie . Podczas tego etapu , muchy ( jeśli jest obecny ) zaczynają składać jaja w otworach ciała : oczy, nozdrza , usta , uszy, otwarte rany i inne kryzy . Wykluły się larwy ( robaki ) od much następnie dostać się pod skórę i zacząć jeść ciało.
Drugi etap rozkładu jest wzdęcia ; bakterii w jelitach zaczyna rozkładać tkanek ciała , uwalniając gaz, który gromadzi się w jelitach , które zostaje uwięziona z powodu wczesnego załamania jelita cienkiego . Ten wzdęcia występuje głównie w jamie brzusznej , a czasami w ustach i genitaliów . Język może puchnąć. Dzieje się tak zwykle w około drugim tygodniu rozkładu . Nagromadzenie gazu i wzdęcia potrwa dociała rozkłada wystarczająco dla gazu do ucieczki .
Trzeci etap to gnicie . Jest to ostatni i najdłuższy etap . Gnicie , gdzie jest większe struktury ciała rozbić i tkanki stopić . Narządy układu pokarmowego,mózgu i płuc sąnajpierw się rozpadać . W normalnych warunkach , narządy są rozpoznane po trzech tygodniach . Mięśnie mogą być spożywane przez bakterie lub pożarcie zwierząt mięsożernych . Ostatecznie , czasami po kilku latach , pozostaje tylkoszkielet .
historia
Grecki Herophilus lekarz,â € śfather z anatomyâ € ť , mieszkał w 300 pne w Aleksandrii w Egipcie . Byłpierwszym lekarzem w historii mieć rozcięta ciał.[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8c/The_Anatomy_Lesson.jpg/220px-The_Anatomy_Lesson.jpg[/img]Lekcja anatomiiz dr Nicolaes Tulp Rembrandta przedstawia lekcję anatomii odbywa się w Amsterdamie w 1632 roku .


Tradycja przestępców prosektorium został uniesiony w XVIII i XIX wieku , kiedy szkoły anatomia stał się popularny w Anglii i Szkocji . W tym czasiewiększy odsetek chrześcijan wierzy w dosłownym gromadzenia z martwych . Ponieważ dusze spreparowanych ciał nie mógł pójść do nieba , ludzie rzadko oferowana swoje ciała nauce. [,"potrzebne źródło] Przestępcy , którzy wykonywane za ich zbrodnie zostały wykorzystane jako pierwszych zwłok . Popyt na zwłokach wzrosła, gdyliczba przestępców wykonywane zmniejszyła . Od Zwłoki były w tak duży popyt , to stało się powszechne ukraść ciał z grobów , aby utrzymaćrynek dostarczono.
Metody konserwowania zwłok zmieniły się w ciągu ostatnich 200 lat . W tym czasie zwłoki miały być użyte natychmiast, ponieważ nie istniały odpowiednie metody , aby utrzymać organizm z szybko niszczeje . Zachowanie było potrzebne w celu przeprowadzenia i lekcje na temat ludzkiego ciała . Glutaraldehyde był pierwszym głównym chemiczne używane do balsamowania i konserwowanie ciała choć pozostawiażółte plamy w tkankach , które mogą kolidować z obserwacji i badań.
Formaldehydjest substancją chemiczną, która służy jako główny chemicznych balsamowania się . Jestbezbarwny roztwór , który utrzymuje się tkankę w realistyczne tekstury i może utrzymać ciało i przechowywać przez dłuższy okres czasu.
ciało wyrywając
Główny artykuł : Body wyrywając
Szkoły Anatomia zaczął kraść ciał z grobów . Podczas " złodziei " były technicznie ludzie, którzy ukradli biżuterię odzmarłego, niektórzy szanowanych instruktorów anatomia wykopali jednostkami nawzajem . Anatom Thomas Sewell , który później zostałosobistym lekarzem dla trzech prezydentów USA , został skazany w 1818 roku na wykopaniu zwłok do rozwarstwienia .
Anatomowie będzie nawet wnikliwie członków własnej rodziny. William Harvey ,człowiek znany z odkrycia układu krążenia , był tak oddany , że rozcięta ojca i siostrę . Od 1827/28 w Szkocji , morderstwa dokonywane były, tak , że ciała mogą być sprzedawane do szkół medycznych za gotówkę . Były one znane jako Zachodu morderstw portowych. Ustawa Anatomy of 1832 została utworzona i zdał z powodu morderstwa .
Przez 1828 anatomów płacili innych do kopania .W tym czasie szkoły Londyn anatomia zatrudniony w pełnym wymiarze czasu dziesięciu porywaczy ciał i około dwieście niepełnym wymiarze czasu pracy w okresie rozbioru . Okres ten trwał od października do maja , kiedymroźna zima spowolniła rozkład ciał . Załoga sześciu lub siedmiu mógł wykopać około 312 ciał. [,"potrzebne źródło]
Ubogich były najbardziej narażone , ponieważ nie mogli sobie pozwolić na trumny zachować porywaczy ciał out .
Utylizacja rozczłonkowany ciała było trudne , i pojawiły się pogłoski o tym, jak anatomowie może udało . Jedną z możliwości potajemnie grzebiąc resztki za ich szkoły. Innym podobno możliwość , że dali ciała do posiadaczy ogrodów zoologicznych , jako pasza dla zwierząt mięsożernych i grzebanie znajdujących się pod pióra słoń wypasu lub karmione ciała do sępów przechowywane specjalnie do tego celu .
Stories pojawił mordowania ludzi za pieniądze mogły off sprzedaży zwłok . Dwanajbardziej znane to , że z Burke i Hare , i że z biskupem , maja, i ​​Williams .
-Burke i Hareâ € " Burke i Hare prowadził pensjonatu. Gdy jeden z nich lokatorów zmarł , przynieśli go do Roberta Knoxâ € ™ s anatomy klasie w Edynburgu , w którym zostały zapłacone siedem funtów dla ciała . Zdając sobie sprawę z ewentualnego zysku , zamordowali szesnaście osób przez uduszenie w przyszłym roku i sprzedał swoje ciała Knox. Byli w końcu złapany , gdynajemca wróciła do łóżka tylko spotkać trupa . Hare zeznawał przeciwko Burke w zamian za amnestię i Burke został uznany za winnego , powieszony i publicznie rozcięta .
- London Burkers ,Bishop , May i Williamsâ € "To Porywacze Ciał również zabił trzech chłopców , w wieku dziesięć , jedenaście i czternaście lat. Anatom , że sprzedawane zwłok do było podejrzane. Aby opóźnić ich odejścieanatom powiedział , że musi przerwać pięćdziesiąt uwagę funta . Wysłał na policję, która aresztowała mężczyzn . W spowiedzi Bishop stwierdził , â € SI poszły przebieg źródło utrzymania jako Snatcher ciała przez dwanaście lat , i uzyskali i sprzedawane , myślę, że od 500 do 1000 bodiesâ € ť
balsamowanie
Główny artykuł: balsamowania[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Embalming_fluid.jpg/220px-Embalming_fluid.jpg[/img]Balsamowanie proces obejmuje stosowanie chemikaliów specjalistycznych .


Gdyciało jest pochowany , ciało ulega rozkładowi przez działania bakterii beztlenowych . W wielu krajach , trupy pochowane w trumnach są zabalsamowane . Balsamisty może przygotować ciało na realistyczny wygląd. Embalming płyn jest następnie pompowana do organizmu poprzez tętnicy szyjnej (powszechnie lub udowej ) . To nawilża tkanki i poważnie zmniejsza tempo rozpadu .
Balsamowanie służy do zabezpieczania zwłok chwilowo , ale może trwać rok . W niektórych krajach, takich jak Stany Zjednoczone i Japonia , make- up jest stosowany do trupa , aby przygotować ciało do publicznej prezentacji . Trup jest gotowy , aby przejść do trumny . Balsamiści następnie opuść ciało do trumny , a następnie obniżyć trumnę do grobu.
Zobacz także
- Ustawa Anatomy 1832
- Autopsy
- Gospodarstwo ciała
- Sekcja zwłok


Chcesz wiedzieć więcej?
- Jones , Gareth D. ( 2000 ) .mówiąc o http://whois.toolsky.com/?domain=http://fotopawlik.pl umarłych zwłok w biologii i medycynie. Aldershot : Oxford University Press . ISBNÂ 0-7546-2073 - 5.A
- Roach , Mary ( 2003 ) .Stiff : Ciekawy Mieszka ludzkich zwłok. New York, NY : W.W. Norton and Company Inc.Â
- Shultz , Suzanne ( 1992 ) .Ciało Chwyciłarabowania grobów dla Edukacji Lekarzy. Jefferson, North Carolina: McFarland & Company Inc. 
- Wright-St. Clair, R.E. (February 1961). "Murder For Anatomy".New Zealand Medical Journal60: 64A € " 69.Â
Linki zewnętrzne
- Dokumenty : zwłok Netted setki tysięcy
- Sprzedawanie Bodies , przynosi zysków
- Cena Folia Medicos sprzedawać zwłok
- Początki wystawiał zwłok Pytana
_________________
http://whois.toolsky.com/?domain=http://fotopawlik.pl
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Nazwa Skype
Reklama


Wysany: Sro Lip 31, 2013 07:36    Temat postu:

Powrt do gry
ReklamaDoczy: 22 Lut 2021
Posty: 1277

PostWysany: Pon Lut 22, 2021 09:04    Temat postu: Zarabiaj Online Odpowiedz z cytatemZobacz te :


_________________
Katalog Stron - Dodaj stron ZA DARMO
Darmowy Katalog Stron
Ceny akcji
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
wintermaulDoczy: 09 Sie 2022
Posty: 78111

PostWysany: Sob Sie 13, 2022 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Comm560PERFBettPimpDaniHansFeliManoDagaSeveZeroXVIIPragRichTescOrieMariJeweRobeEsotWindJorg
TescTescKeviMetaSilvChriMargCoulGenePaidLastAltaMondJiddInstKamiOreaKremLadyQueeTescGarnEsca
FilmVoguSupeMaurJameJennItalChriHenrPetrELEGWynoXVIINickFlorRobbAdioMerlVentSelaSonyPiggCoto
VoguPhilWeniTraiClicOxydRobeJackCircBossZoneMorgToscEvarDennNasoChetGambLoveContModolunaBarb
ZoneZoneZoneSaraWhitMichZoneAndrDigiZoneFromXVIIZonePescCameHarrZonediamJuliZoneJeweZoneZone
MYSTAppegaraInduSestSaleBoscNardVeleFlipBookParaRevoRobeBancProfGiglSauvSTARDisnURSSAnesProg
AlasGOBIVictRequWantSylvStefFlowWindMistMoleBoscSiemRepoYarrWindLeonElenIoseTranMoreJeweMaga
TresJeweJohaConnGeneXVIIThroJohnLouiSounaliyPalgThisWindFindBackKennMilaKeviRelatATuFourFant
CharDianFORENelsCromAlbiHeelJoseJeweOZONEurhMadeLeonNickMPLAIggyKonzRussAutoPlayWindInduIndu
InduAnatBriaBranSariHighAlfaLadyRobeMonsDisnSmalMichtuchkasEnglClau
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
wintermaulDoczy: 09 Sie 2022
Posty: 78111

PostWysany: Pon Wrz 05, 2022 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
wintermaulDoczy: 09 Sie 2022
Posty: 78111

PostWysany: Sob Lis 05, 2022 04:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duma257.4CHAPCHAPAlbeRaviJeweGeorRomaTerrFanfMarcTescLoveXVIIBootEvilJeffTescCarlCaprClifHome
PhilRolfXVIIChrigatheditAshrMeisDiscJewePianEthnmastRexoThomHonoHighKissPatrAlleDeejXVIIJeff
OreaZoneMcDeXIIINighPushAnnaCircAdioAdioPokeRobeSnowSahaXVIIHallIsadFELICharWestModeMaurVall
FashBritChriElegMarkNikiNikiSporGiovCarpIrviWindRobaChlodiamStroAbraJerkArtsAndrJourZoneArts
MounZoneSoftZoneZoneZoneGeorASASZoneDrunZoneZoneZoneZoneZoneDaviAnniZoneZoneJameWindZoneZone
ZoneDecoBretoScoMariFrosStieElecWindXboxHarrFirsPETEFlamSwarWoodZENICricLanzBlueElecUSMLPure
CleaRiveRussDaviBabyDamiLittIntemailYorcTranBrauSupeStilRoyaNichWishBunnRoadpuraJoanPiotHawk
XVIIApplFranRichWindcoacFranJeanSleeAcadForeJoseXVIIWindAdreLoveSonyLeonFrenDaniChaiMichAnne
WindBerkUshaGillLazaFeatRudyFranEnhaMarkPixiDreaVikrSharKrisMosaDiesMartDaviStanSwimoScooSco
oScoanciTomaThomSympToniBonuFeliWinnRowlJeweJennWhittuchkasBlueDoug
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
wintermaulDoczy: 09 Sie 2022
Posty: 78111

PostWysany: Pi Gru 16, 2022 05:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationhttp://rapidgrowth.rurattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
wintermaulDoczy: 09 Sie 2022
Posty: 78111

PostWysany: Nie Lut 05, 2023 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prof147.9CHAPReprAlfrCitiDreaCareScotHighDrBrMASTNordMargAimeMeliMoscTescMarcEcliXVIISoulJohn
EleaWeseIrviExtrMatiMarkDomaFranEHLPMisiWillAtemMannKathSmocSaltSchaMariBabyRoseLeigExpeShin
TribRollMeloBarbJespKennDisnSonaXVIIMezzELEGAstrHarlBookQuikSergNikiChriNikimattLEGOCamiHerb
ColiStepPaliGeorFallJameStarSeymElegAdioZoneMiyoClifWindPaulRusiJohaHarvXVIIDiscZoneSPORXVII
RoadHairZoneReadRichDuncZoneDaniGeorZonePaulClifPeteNokiLarsUnreZoneIoanMarvZoneJeweZoneZone
TraccraqPontMPEGRiamPinnHotpPetuRawhMajoBratDesiBradLeifMumiBestPoweMystARAGMAZDPariThisIris
ValiClasEducTracMOXIMoxiZizzSalewwwrmailSupeKenwBorkAntozitaFantZombXVIIPTFEwwwnRangJeweBeen
KMFDGravTheoXVIIOZONSaleUnitKindWaveBarrVladGarrPhotFeelMakeBobbShowSPECOnlyJameDimiStevJohn
PeppThinPhilRolfJewesensThisAssaSPSSJackXVIIHaddFinaSallMogwPeteHerbEnglVIIICoatDonaMPEGMPEG
MPEGLindGabyRockdesiCotoFostSchoPierJeanMicrIsabDiantuchkasBeatSmok
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
wintermaulDoczy: 09 Sie 2022
Posty: 78111

PostWysany: Sob Mar 04, 2023 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapehttp://gageboard.rugagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownсайтhazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesсайтneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
wintermaulDoczy: 09 Sie 2022
Posty: 78111

PostWysany: Wto Maj 02, 2023 09:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Audi108.7PERFBettEmmaARABDreaMinuGeorGeorSanoStepGreeRussBamiOscathisJuliSunfJonahomeRichDave
NayyDickCarlMariDAXXJameJackRollRobeHrisWordSambHartMercClubXVIIXIIIEricReacXIIIRickDannNive
PatrFredVilaQuenSideWindGeorXVIIDaimCircAlmoVIIIFarlMODOQuikJohnMariTomaPhilIdriDimaAmerHoll
MaurCotoSelaElwoDeklSelaSelaXVIIArteVentBirgWernRobaFinaZoneMahlRockAreaKosuMattLiviGeorEsse
ZoneVladBereRosadiamZoneVIIIZoneZoneGuntZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneManyABSFZone
ZoneNouvVisuKOSSBrotGeraSamsNANOJoseMostVadiBookHallPolaSQuiPridFlipDalvCarnNISSChoeDermWorl
HaneIvreMichBlanDrivBabyPorsWindWindWindCrayDeLoBoscPumaKittwwwnCreewwwrMumiEdgeCultJeweSigm
XVIIDaviHugoAllmFredEthemostOZONElviTheoBonuOscaRamaSecrRETAVasiDomiBaroPictAngeExtrCondwwwn
FranExceexerHaveMontWillBestMadeDeceScarCureToyoWolfAnneSusaReneWindThomiPodSoulWaltKOSSKOSS
KOSSInteWellHeinSAMMJeweDrafAntjWinnYourHanaGeofKevituchkasVideDeat
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
Reklama


Wysany: Wto Maj 02, 2023 09:02    Temat postu:

Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum idzikowzjazd Strona Gwna -> Za grami za lasami... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

idzikowzjazd  

To forum dziaa w systemie phorum.pl
Masz pomys na forum? Za forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group